ДАТА

05 грудня 2020

Домашній текстиль: як притримуватися правил і порушувати їх

Автор: Super User

Затишок у домі створюють дрібниці. Саме тому варто пильно добирати речі, які відповідають за комфорт і гарний настрій. 

Сьогодні поговоримо про домашній текстиль, який здатен заволодіти всіма нашими почуттями. Звісно, якщо він гарний.

Текстиль в інтер’єрі

На що ви звертаєте увагу, коли розглядаєте інтер’єрні фото? Меблі, освітлення? Безумовно, але якщо на столі буде яскрава скатертина, на вікнах — оригінальні гардини, на підлозі — красивий килим, то ваша увага переключиться на них.

І це не так погано! Хоча б тому, що змінюючи ці елементи, ви можете легко переграти характер інтер’єру, надати йому нових цікавих акцентів. Та й купити новий плед або декоративні подушки значно дешевше, ніж новий диван.

Що варто пам’ятати, обираючи текстиль? 

Це не такий легкий вибір, як може здаватися на перший погляд. Два основні параметри, які потрібно враховувати — колір і текстура. 

Є стилі інтер’єру, в яких текстиль грає надважливу роль. Наприклад, у скандинавському текстильні вироби “тримають” тепло та підкреслюють північний характер. Пухнасті або шкури тварин (можливо, штучні), фактурна в'язка, етнічні орнаменти — ідеальне потрапляння у тему.

Класику або арт-деко не можна “псувати” надто простими тканинами — льоном або бавовною. А ось оксамит, шовк і атлас благородних відтінків дуже доречні.

Для кантрі, прованса або шале — навпаки підходять легкі натуральні тканини з романтичним орнаментом.  

Промисловий дух індастріала або лофта потрібно підкреслювати спеціальним декором. Це може бути нарочито помпезні необарочні елементи, бохо, гранжеві деталі.  

Загальні вимоги до будь-яких текстильних виробів наступні:

- якість. Спокушатися на знижки не варто — ризикуєте купити текстиль, який після першого прання виглядатиме дуже неохайно;

- екологічність. Вироби з великим відсотком штучних матеріалів гарно виглядають лише перший час. Та й на дотик значно приємніше — натуральне.

- стиль. Надто “модні” або “актуальні” речі згодом перетворюються на ознаку часу. Віддавайте перевагу класиці або штучним, нетиражним виробам з індивідуальними рисами.

Текстиль: поради для будь-якого дому

Ми живемо у час коли чіткі правила добору речей для інтер’єра вже не актуальні. Правила можна порушувати — особливо такі як “обираємо штори у колір дивану” або “килим на стіні — це моветон”.

✔ Штора може не лише закривати вікно — її використовують як двері. Це гарний варіант для дитячої малюка або як “бар’єр” між гардеробною та спальнею.

✔ Килим — це ультрамодно. Є бренди, які пропонують справжні арт-об’єкти (наприклад, Moooi із Нідерландів). На стіні килим традиційного формату доречний як стилізація. Більш нові використовуються як панно. Також панно можна зробити із відрізу тканини, яка вам сподобалася.

✔ Якщо не боїтесь прибирання, то замість шпалер або фарби, обирайте для стін тканину. Цікаві кольорові композиції можуть виникати, якщо використовувати ту ж тканину для інших елементів в інтер’єрі.

✔ Є штори великі і маленькі. Ті, які меньше — можуть закривати ніші, полиці. Особливо це круто виглядає в інтер’єрах кантрі та прованс. 

✔ У сучасних, неформальних інтер’єрах — як-то лофт, бохо — можна використовувати такі ж сучасні, і не дуже нові тканини. І взагалі експериментувати — наприклад, придбати джинсові подушки або килимок печворк.    

✔ Для кухні та їдальні краще купувати текстиль, який добре переться. Все інше — на ваш розсуд. Замінити скатертину столовими доріжками та серветками? - Чудова ідея.

✔ Постільна білизна може багато розповісти про характер господаря. Що ж до загального побажання щодо вибору — варто звернути увагу на екологічність матеріалу та якість фарб. 

✔ Готуючи будинок до свят, пам’ятайте, що жодні прикраси не створять такий гарний настрій як святковий текстиль. Яскрава скатертина, тематичні подушки, серветки з новорічним принтом, навіть рушники та килимки біля порогу можуть сигналізувати про те, що свято настало.

 

Великі котеджі у Park House — це простір для втілення омріяних інтер’єрних задумів. Ремонт перетворюється на пригоду, облаштування — на креативний пошук та самореалізацію, коли кожен куточок вашого будинку надихає.