ДАТА

22 вересня 2020

Дім, де затишно всім

Автор: Super User

Чи достатньо уваги ви приділяєте домашньому улюбленцю? На жаль, як би ми не обожнювали своїх песиків та котів, шалений ритм життя не дає можливості задовольнити їх потреби максимально. 

Представники популярних порід, виведених для полювання, їзди, охорони, живуть у тісних квартирах і бачать небо над головою лише тоді, коли у господарів є час вийти з ними на прогулянку. А котики змалку вчаться ділити у невеликий простір із господарями і навіть не розраховують гуляти на небезпечній для них вулиці.

Активність для тварин — це запорука здоров’я. Щоб створити для них якнайкращі умови часто потрібно змінити спосіб життя. Яким має бути дім, щоб у ньому було затишно і тваринам, і людям? 

Дім для собаки

Що спільного у собак і людей? Їм потрібен власний простір. І чим більше песик — тим більше площі йому необхідно. Звісно у маленькій квартирі лабрадору, догу, німецькій вівчарці та іншим великим породам не місце. Навіть у люблячих господарів, які піклуються про собаку і проходять з ним під час прогулянки багато кілометрів, тварина буде страждати.

Кожному псу потрібен особистий простір, який не порушуватиметься. А ще їм потрібна активність, яка у багатьох собак зумовлена інстинктами.

Бігати, шукати, стрибати, полювати, долати перешкоди — такими їх створила природа і несправедливо відбирати у них можливість проявити своє єство.

Чим загрожує обмеження простору?

По-перше, виникають проблеми зі здоров’ям зумовлені мікробами, стресом, недостатньою руховою активністю. Також не рідко з’являються проблеми, викликані слабкою соціалізацією — тварина не бачить інших людей і тварин, реагує на них агресивно або боїться. 

 

Дім для кота

Віктор Гюго писав, що Бог створив кішку, щоб у людини був тигр, якого можна погладити. Скільки ж місця потрібно цьому ніжному та самостійному тигру? 

Одна із рекомендацій ветеринарів — шість квадратних метрів. Насправді ж, це досить формальна порада, адже у вас навряд чи вийде виділити для кицьки конкретну “житлову площу” — вона все рівно вибере сама для себе комфортний для неї куток. Складніше котикам тоді, коли у них немає можливості сховатися від повсякденної метушні. Діти, телевізор, гості, пральна машинка, дрібний ремонт, голосна розмова — все це підриває спокій і безтурботність тварин. Звісно, є коти, які, на нашу думку, флегматично реагують на будь-які події. Але відсутність видимої реакції може приховувати стрес, який неминуче підриває здоров’я котика. 

А якщо у вас не один, а декілька котів, включається фактор, що має назву “біологічна втома приміщення”. Це означає, що у житлі поступово накопичуються хвороботворні мікроби, і через це тварини хворіють частіше.

Крім вищезгаданих “шести метрів” котам важливо мати в домі місця, де вони зможуть дивитися на всіх зверху — це може бути спеціальний високий будиночок або просто улюблена поличка з м’якою подушкою на комоді.

 

Дім для всіх

Жити у будинку, де місця достатньо для всіх. Мати ділянку з деревами і галявинами, гральними майданчиками і місцями відпочинку. Жити у котеджному містечку з лісом навколо і лісовими рослинами на вулицях та подвір’ях. 

“Таким має бути життя” — переконані у Park House, де вже багато років створюють будинки мрії.

На території містечка окрім дорослих та дітей живуть чимало щасливих тварин. Їм є де розгулятися. Наприклад, красуня-такса, яку ви бачите на картинці, не втрачає мисливського хисту і нещодавно примудрилася спіймати білку.  

Котики — навіть найбільші домосіди — впевнено можуть вийти на газон, щоб спостерігати за метеликами або відчути нові незнайомі доти запахи. 

Довгі прогулянки в лісі або веселі ігри на подвір’ї — щоденно новий сценарій дозвілля.

У Park House ви не будете замислюватися над тим, чи достатньо місця для ваших хвостатих членів родини у будинку. Адже у вашому домі буде багато просторих світлих кімнат, де є місце для усамітнення і спільного проведення часу для всіх.