ДАТА

29 травня 2020

Катаємося в Park House: самокат, гіроскутер, моноколесо

Автор: Super User

Покатаємося? 😉

Останнє десятиліття компактні засоби пересування переживають ренесанс, пов’язаний з розвитком технологій. Електричні велосипеди та самокати завойовують ринок, з ними конкурують моноколесо, сигвей, гіроскутер та інші “гаджети на колесах”. 

На карантині не всім доступні “заїзди на довгі дистанції”. Втім, навіть катання поруч із домом - це завжди можливість відкрити для себе щось нове, особливо, якщо живеш у Park House. 

Самокат 

Улюбленець дорослих та дітей - самокат. Мобільний, компактний та практично безвідмовний. Навіть з появою конкурентів, його популярність не знижується. Скоріше навпаки, наприклад, кікшеринг (аренда самокатів) у Європі поступово витісняє велошерінг. Це пояснюють тим, що електросамокати більш легкі та зручні у користуванні.

 

Коли і ким винайдено?

Точний час появи першого самокату не встановлено, але зображення транспорту схожої конструкції зустрічаються на стародавніх фресках. Перші відомості про виготовлення самоката відносяться до 1761 року - його зробив німецький каретний майстер Міхаель Касслер. У 1791 році, у Франції, граф де Сіврак створив власний самокат, і назвав винахід «Селяріфер». Пізніше Карл фон Драйз удосконалив цю модель - його версія мала кероване переднє колесо. Поступово самокати стали популярними у Франції та Англії. 

У 1910-х роках підлітки почали встановлювати на самокати двигуни. Аналогічну конструкцію застосовувала у виробництві компанія Autoped Company of America. З 1915 року вона випускала моторизований самокат - автопед з невеликими колесами, широкою платформою, прямим складним кермом і 155-кубовим двигуном потужністю 1,5 кінських сил. Автопеди закуповували для потреб поштової служби у США.

У 1985 году Стів Патмонт розробив самокат з мотором і назвав його go-ped.

Зараз випускаються самокати з двигуном внутрішнього згоряння, електромотором, педальним приводом, інерційним приводом.

Принцип дії 

Водій приводить в рух самокат, відштовхуючись ногою від землі, іншою стоїть на деці.  

Електросамокати передбачають три режими пересування - мускульний, на електротязі та змішаний режим.

За призначенням виділяють самокати гоночні, напівгоночні і трюкові, за прохідністю - міські, шосейні, кросові, снігоходні, за конструктивними особливостями - велопривідні і складні.
Гіроскутер

Горизонтальна планка і два колеса з боків - що може бути простіше?

Гіроскутери - це справжня мрія письменників фантастів з недалекого минулого. 

Коли і ким винайдено?

Цей транспорт виник порівняно нещодавно - його корені сягають 90-тих років XX століття, коли з'явилися прототипи засобів, що використовують у конструкції системи автоматичного балансування. Близький “родич” гіротранспорту - сигвей, який теж має два колеса і майданчик для ніг. 

Перші сучасні гіроскутери почали масово випускати близько десяти років тому у Китаї та Південній Кореї. На жаль, спочатку модернізація прототипів велася у бік здешевлення, і це призвело до сумних інцидентів через ненадійні матеріали та збої в електроніці. Зараз основні проблеми подолано: якщо купувати гіроскутер від перевіреного виробника у надійному магазині - ризик отримати браковану модель практично відсутній.

Принцип дії та різновиди

Гіроскутер, він же гіроборд, гіроцикл, електроскутер, мінісігвей, смартвей, смарт-сігвей використовує електродвигуни та гіроскопічні датчики для самобалансування і підтримки планки у горизонтальному положенні. 

Моноколесо

Хочете справити ефект на оточуючих - обирайте моноколесо. Хоча спеціалісти і досі сперечаються, наскільки воно може бути прирівняне до інших транспортних засобів при пересуванні в місті, кількість прихильників у моноколіс не зменшується. Убезпечити себе можна, якщо кататися у повному захисному екіпіруванні. 

 

Історія

Моноколесні велосипеди, які рухаються завдяки застосуванню фізичної сили райдера, виникли практично тоді ж, коли й інші види велосипедів.

А от сучасні моноколеса - це “доопрацьований” сігвей, тобто електротранспорт, якому характерне самобалансування. 

Компанія Solowheel створила перше моноколесо в 2009 році. Перший в світі електроуніцікл випущений на початку 2010-х років у США. Згодом аналогічні транспортні засоби стали популярними у різних виробників, переважно китайських. 

Принцип дії 

Моноколесо - самобалансуючий уніцикл з підніжками з двох боків. 

Управління здійснюється шляхом переміщення центру ваги - райдер нахиляє тулуб у потрібний бік. 

При ввімкненому живленні електронні гіроскопи і акселерометри змінюють момент сили мотора так, щоб корпус колеса відновлював горизонтальне положення.

Вже задумалися про те, щоб придбати нового друга перед довгим сезоном катання?

Купуйте у MOYO та отримуй 500 гривень бонусу. Обирайте тут: https://www.moyo.ua/promo/wheels-promo/

У Park House цілий рік доступні різноманітні розваги.

Живіть у стилі Park House: активно та драйвово!